Festyn Rodzinny

28 maja br. w Zespole Szkół w Klembowie odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem„Rodzina – wspólnota miłości”.

6614W pikniku uczestniczyli uczniowie oraz zaproszeni przez nich rodzice. Program pikniku obejmował pokaz tańca naszych uczniów przygotowany przez Olimpijską Szkołę tańca i Dobrych Manier, przedstawienie pt. „Kopciuszek XXI w.” w wykonaniu uczniów klasy V, pogadankę na temat bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przeprowadzoną przez pana policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego KSP oraz prezentację z zakresu Energii Jądrowej i Zdrowego Odżywiania. Rozstrzygnięty został konkurs pt. „Moje własne smakołyki lepsze są niż Fast – Foodziki”.

6629Po części oficjalno – artystycznej nadszedł czas na zabawy integracyjne dla dzieci i ich rodziców. Najmłodsi uczniowie wzięli czynny udział w programie artystycznym prowadzonym przez Agencję Artystyczną „Pro Arte” w klimacie Dzikiego Zachodu. Dodatkową atrakcję, jak się okazało nie tylko dla najmłodszych, stanowiłazjeżdżalnia z piłeczkami.Dla uczniów z gimnazjum odbył się „Turniej Piłki Siatkowej”, w którym  I miejsce  zajęli chłopcy z klasy III c, II miejsce chłopcy z klasy II c i III miejsce chłopcy z klasy I a.Dużym zainteresowaniem cieszyły się ponadto: „Miasteczko Ruchu Drogowego” , stoisko „Trzymaj Formę”, kącik pedagoga i psychologa szkolnego, w którym panie odznaczały się niezwykłą pomysłowością oraz mistrzowskim kunsztem w malowaniu twarzy, kącik plastyczny dla najmłodszych oraz pokaz przygotowany przezOchotniczą Straż Pożarną w Klembowie.

6633Na zakończenie pikniku odbył się festiwal „Zapomniane przeboje” , w którym uczniowie przypomnieli znane piosenki z lat 70. – tych, 80.- tych czy 90. – tych. Laureatką festiwalu okazała się uczennica klasy III bKarolina Dąbrowska , która piosenką Edyty Gepertt pt. „Kocham cię życie” wyśpiewała I miejsce. Wśród nagrodzonych znaleźli się także: Anna Sasin i Wiktoria Zdunek z klasy III c; Mateusz Jusiński z klasy III a iMateusz Laskowski z klasy III b ( II miejsce) oraz duet Michał Jachacy i Paulina Matusiak (III miejsce). Gimnazjaliści w wspaniałym stylu rozkołysali i rozśpiewali zgromadzoną publiczność.

Mimo niekorzystnej aury za oknem, piknik cieszył się dużym zainteresowaniem. Dużą pomocą wykazali się rodzice oraz nauczyciele, którzy zajmowali się grillowaniem oraz sprzedażą ciasta, kawy i herbaty.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji pikniku, zaproszonym gościom, a w szczególności sponsorom serdecznie dziękujemy.

 

Opracowała: mgr Emilia Stępień i mgr Edyta Matak

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.