PIKNIK RODZINNY 2015

W dniu 1 czerwca 2015 r. w naszej szkole zorganizowaliśmy Piknik Rodzinny pod hasłem „Żyj zdrowo – w zdrowym ciele zdrowy duch!”. Główną ideą spotkania było uczczenie dni świąt rodzinnych, jak również propagowanie racjonalnego odżywiania i zdrowego trybu życia.  Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji.

6712W realizacji naszych pomysłów wspomogli nas ludzie dobrej woli, którym chcemy bardzo podziękować. Dziękujemy Wójtowi Gminy Klembów Panu Rafałowi Mathiakowi, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Klembowie, Panu Piotrowi Kaza właścicielowi Mini Delikatesów w Klembowie, Państwu Agnieszce i Grzegorzowi Słowatyńskim, Pani Stanisławie Ludwiniak, Pani Renacie Szczotka  właścicielce firmy REN-BUD, firmie Lecher z Klembowa, Właścicielom Masarni Wędlin Tradycyjnych Jasińscy, firmie BIG Bogdan Matusiak z Rasztowa, firmie TRANS-MAT Jerzy Szczotka, Radzie Rodziców oraz drużynie z klubu sportowego Dolcan z Ząbek.Dzięki funduszom pozyskanym od Państwa oraz naszym, mogliśmy zakupić nagrody w licznych konkursach tematycznych, owoce, napoje i kiełbaski dla dzieci, wynająć dmuchany zamek – zjeżdżalnię i animatorkę, która tworzyła cuda z balonów.

6723Na początku imprezy dzieci z klas I i II przedstawiły krótki montaż słowno – muzyczny. Następnie odbył się konkurs „Klembowskie Mam Talent” w dwóch kategoriach: klasy I – III i klasy IV – VI. W jury zasiedli: Wójt Gminy Klembów Pan Rafał Mathiak, Dyrektor Zespołu Szkół w Klembowie Pan Andrzej Olszewski, Wicedyrektor Pani Jolanta Skwarska i nauczycielka Pani Edyta Matak. Łącznie udział wzięło 30 dzieci. Wszystkie bardzo się starały, aby jak najlepiej wypaść. Były recytacje wierszy, śpiewanie piosenek, taniec, miksowanie muzyki, naśladowanie odgłosów zwierząt. Jury zdecydowało nagrodzić wszystkich uczestników.

Ponadto w programie pikniku było:6706

 • Pokaz cheerleaderski w wykonaniu uczennic z naszej szkoły
 • Pokaz tańca – Olimpijska Szkołą Tańca I Dobrych Manier – Zatańcz Z Klasą…
 • Pokaz zumby w wykonaniu zaproszonego gościa pani Amandy Kuboń
 • Projekty edukacyjne uczniów gimnazjum
 • Kącik psychologa i pedagoga z konkursem profilaktycznym
 • Konkurs matematyczny dla uczniów klas IV – VI
 • Malowanie twarzy
 • Balonowe szaleństwo
 • Zamek zjeżdżalnia
 • Wata cukrowa
 • Kącik owocowy i kulinarny z ciastami, kawą i herbatą, kiełbaskami z grila
 • Dla uczniów, szczególnie tych starszych, niewątpliwą atrakcją byli goście – drużyna z klubu sportowego Dolcan z Ząbek, którzy podarowali uczniom na ręce Pana Dyrektora koszulkę klubową z autografami. Jesteśmy wdzięczni za ich obecność i za ten pozytywny przykład sportowej pasji, którą, mamy nadzieję, udało się „zarazić” naszą młodzież.
 • Przeprowadziliśmy konkurs plastyczny „Owoce i warzywa”, w którym wzięło udział 19 dzieci z klas I – III.
 • Uczniowie II klasy gimnazjum biorący udział w projekcie edukacyjnym przygotowali soki owocowo-warzywne i częstowali uczestników pikniku. Z powodu bardzo ciepłej i słonecznej pogody chętnych na soki nie brakowało.Na koniec serdecznie dziękujemy rodzicom, tym, którzy upiekli ciasta oraz tym, którzy przybyli z pomocą przy przygotowaniu i obsłudze kącika kulinarnego. Dziękujemy Wam kochani, że możemy na Was liczyć, i że wspólnie możemy działać dla dobra i radości naszych dzieci.Opracowała: mgr Marta Jończyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.