Żył jak mu „Bóg, Ojczyzna i Honor kazały”

A nam pozostała pamięć i sławienie jego imienia.

W dniu 25 lutego 2016r w Gimnazjum w Klembowie odbył się uroczysty apel z okazji Święta Patrona Szkoły – gen. Franciszka Żymirskiego.

DSC_0671Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie mieliśmy okazję zobaczyć i wysłuchać montażu słowno-muzycznego poświęconego postaci Franciszka Żymirskiego-dzielnego żołnierza i patrioty, który do końca swoich dni pozostał wierny ojczyźnie 
i narodowi. Martyna Cholewińska i Michał Jachacy poprowadzili część artystyczną oraz przedstawili najważniejsze wydarzenia z życia generała,a młodzież z klasy Ia recytując piękne utwory o ojczyźnie, odwadze 
i poświęceniu przy akompaniamencie muzyki i pieśniach patriotycznych wprowadziła nas w nastrój refleksji nad historią naszego kraju i wartościami, które powinny być ważne dla każdego Polaka.

DSC_0667Całość dopełniła prezentacja multimedialna obrazów i zdjęć związanych z czasami generała. Podziękowania należą się: Oliwii Słońskiej, Karolinie Oleksiak, Natalii Tarach, Aleksandrze Ciach, Lenie Andrzejewskiej, Juli Skibowskiej, Aleksandrze Sieradzkiej, Angelice Słońskiej, Oldze Beczek, Paulinie Matusiak, Marii Woźniak, Magdzie Graczewskiej, Wiktorii Buli, Weronice Zielonce oraz kolegom: Mariuszowi Sobczakowi, Michałowi Beczek, Patrykowi Kurkowi, Frankowi Wójcickiemu, Czarkowi Brodowskiemu, Kacprowi Matejak, uczniom klasy IV–Dominice Fijałkowskiej i Kacprowi Wójcickiemu za emocje, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Nauczycielom: p. Agnieszce Grądzkiej, p. Maryli Jaskułowskiej i p. Magdalenie Hutek.

Uczniowie popisali się szerokim wachlarzem artystycznych talentów i umiejętności.Na zakończenie Pan Dyrektor Andrzej Olszewski podziękował młodzieży biorącej udział w uroczystości oraz nawiązał do postaci patrona szkoły.Taka uroczystość służy nie tylko pielęgnowaniu szkolnej tradycji, jest także doskonałą okazją do refleksji i zadumy.

ZS Klembów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.