Sukces Jowity w konkursie „Turniej Jednego Wiersza”

7 grudnia 2009

Jowita Stankiewicz odebrała na deskach Teatru Staromiejskiego wyróżnienie w konkursie „Turniej Jednego Wiersza”.

Tworzenie poezji w dzisiejszej konsumpcyjnej rzeczywistości może być dla młodych ludzi zajęciem nie tyle oryginalnym co rozwijającym. I to w szerokim zakresie.

Udowowdnili to uczniowie gimnazjów – finaliści ogólnopolskiego konkursu „Turniej Jednego Wiersza” zorganizowanego w ramach Jesiennych Konfrontacji Artystycznych Dzieci i Młodzieży.

Pomysłodawcą, organizatorem a zarazem popularyzatorem idei turnieju poetyckiego było Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie.

Celem konkursu stała się prezentacja twórczości młodzieży, rozwijanie wrażliwości estetycznej wraz z kształtowaniem literackich umiejetności uczniów gimnazjum.

Uczennica klasy IIIc naszego gimnazjum Jowita Stankiewicz zgodnie z regulaminem konkursu napisała wiersz zatytułowany „Bo już za późno”. Utwór tenzakwalifikowano w konkursie do ścisłego finału, który odbył się 30 XI na Scenie Studyjnej Teatru Staromiejskiego w Warszawie.

Prezentacja własnej twórczości uczestników została poprzedzona konsultacjami z aktorem, nauczycielem SCEK.

Jowita – gimnazjalistka Zespołu Szkół w Klembowie za interpretację utworu „Bo już za późno” została nagrodzona wyróżnieniem w finałowych zmaganiach „Turnieju Jednego Wiersza” (jednym z czterech).

Opracowała: Iwona Jagiełło

Gratulujemy sukcesu i życzymy równie udanych kontynuacji w dziedzinie artes poeticae.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.