Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika

„My uczniowie klasy pierwszej,

Tobie książko przyrzekamy,

Że szanować Cię będziemy,

Krzywdy zrobić Ci nie damy”

27 marca dla uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej odbyła  się uroczystość pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej.

 6324Inscenizację „O urwisie Krzysiu” przygotowali uczniowie klasy VI, wspomagani przez Maćka Personę (kl. IV) i Czarka Brodowskiego (Kl. V). W rolę głównego bohatera Pampaliniego – podróżnika, odkrywcę i detektywa wcielił się Kamil Rosa. Pomagał on pani bibliotekarce (Adrianna Godlewska) w tropieniu nieznośnego ucznia (Mateusz Marcinkiewicz), który zwrócił pomazaną i brudną książkę do biblioteki szkolnej. W ten sposób niegrzeczny Krzyś przyczynił się do perypetii postaci z bajek : Pinokia (Maciek Persona) i Geppetta (Czarek Brodowski), Zielonego Kapturka i wilka (Alicja Samoszuk i Adrian Sobczak), Królewny i Smoka (Sandra Pawlak i Magda Gąsiorek) , Baby Jagi (Kasia Jachacy) oraz Siedmiu Krasnoludków (Michał Cholewiński, Kamil Pawlak, Mateusz Jurek, Norbert Jabłonka, Michał Łaciński, Przemek Markowicz i Grzesiek Marcinkiewicz).

 

Uczniowie klasy pierwszej dowiedzieli się, jak należy obchodzić się z wypożyczoną książką, poznali regulamin biblioteki szkolnej oraz złożyli uroczyste ślubowanie Królowej Książce (Ewelina Siarek).

Opracowała: mgr Magdalena Sztajerwald

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.