Podróż marzeń

6180W maju 2011r. uczniowie kl. III a i III b wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie w ramach programu „Zagrajmy o sukces” z zakresu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego. W ramach zajęć unijnych przygotowalismy akcję profilaktyczną pt. „Dzień Dobrych Uczynków” pod kierunkiem p. pedagog mgr Agnieszki Wyczółkowskiej. We wrześniu dowiedzieliśmy się, że jako jedyni z powiatu wołomińskiego wygraliśmy, a główną nagrodą dla nas jest sfinansowanie wycieczki. Ileż było planów, zmian.

 

Aż w końcu ustalone, jedziemy do Włoch zobaczyć najcenniejsze zabytki i zbiory. Wyruszyliśmy 17 października 6220około godziny 22:00. Dziewczyny jak to przystało spakowały suszarki, prostownice, lakiery, pełne walizki ubrań itp. Panowie oczywiście mały sprzęt grający, telefony, dużo jedzenia. Pierwszą noc i dzień spędziliśmy w autokarze podziwiając widoki na Alpy.

Już na pierwszym większym wzniesieniu robiliśmy dużo zdjęć. W końcu 18 października około godziny 17:00 dojechaliśmy do hotelu „Beach2”.Mieliśmy pokoje dwu i trzy osobowe. Ile było zamieszania i radości, kiedy przygotowywaliśmy się do pierwszego noclegu.

Ale przed kolacją czekała nas jeszcze jedna niespodzianka, mianowicie spacer po plaży Morza Adriatyckiego. Zbieraliśmy muszle, sprawdzaliśmy temperaturę wody, robiliśmy zdjęcia, ubrani jak na plażę.

6222Po powrocie czekała na nas już włoska kolacja – zupa którą był makaron Al Dente z sosem, a na drugie danie puree z pieczenią rzymską i oczywiście deser – krem brulee. Po przespanej nocy wyruszyliśmy do Wenecji. A tam podziwialiśmy Plac św. Marka, Bazylikę św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień, Wieżę Zegarową, Ponte Rialto. Nie mogliśmy powrócić bez maski weneckiej, którą prawie wszyscy zakupiliśmy i bransoletek ”I Venezia”. Potem ponownie autokar i podróż do hotelu w Monterotondo. Rano, kiedy się obudziliśmy, zaskoczyła nas „burzowa” pogoda i oberwanie chmury. Panie ustaliły z pilotem wycieczki, że do Rzymu dojedziemy autokarem. Na szczęście wypogodziło się i spokojnie mogliśmy podziwiać zabytki Rzymu. Tam zwiedzaliśmy m.in. Place i fontanny (Di Trevi) Panteon, Forum Romanum, Koloseum, Kolumnę Trajana. W ostatnim dniu naszego pobytu we Włoszech zwiedzaliśmy Watykan. Jechaliśmy do centrum metrem. Największym przeżyciem była wizyta przy grobie naszego kochanego Jana Pawła II. Odwiedziliśmy także: Bazyliki Patriarchalne, Bazylikę do której często zachodził nasz papież Jan Paweł II, czyli Bazylikę św. Stanisława Kostki. Zmęczeni, ale pełni wrażeń około godziny 17:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. 22 października w godzinach wieczornych byliśmy już na miejscu. Tam czekali na nas stęsknieni rodzice. Podróż była męcząca, ale warto było przejechać tyle kilometrów, żeby podziwiać najpiękniejsze zabytki Rzymu. Wycieczkę do Włoch zaliczamy do najbardziej udanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.