Sukces uczniów gimnazjum

23 marca 2012 roku odbył się w Strachówce V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Życiu  i Twórczości Cypriana Kamila Norwida. Spośród 32 gimnazjów w powiecie wzięło w nim udział 16 drużyn. Rangę konkursu podniosła obecność pani Małgorzaty Gutowskiej – Adamczyk, autorki wielu poczytnych książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

konkurs_norwidW pierwszej części konkursu uczniowie losowali po 4 pytania z życia i twórczości Norwida. Druga tura, choć zabawowa, też nie była prosta. Uczestnicy na podstawie fragmentów utworów czytanych przez pana Józefa Kapaona mieli prawidłowo ułożyć wersy  wiersza „Małe dzieci”, a na mapce Rzeczpospolitej Norwidowskiej dopasować wydarzenie do wskazanego miejsca.

Szkoła w Strachówce zadbała również o to, by uczniowie mieli, czym się posilić w czasie przerwy. Przygotowano kanapki, pączki, słodycze oraz napoje.

Następnie przyszła kolej na część artystyczną. Wyjątkowo kreatywne wystąpienia zachwyciły wszystkich widzów.Konkurs zakończył się galą wręczenia nagród najlepszym drużynom. I tak I miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie, II miejsce uczniowie Gimnazjum im. gen. Franciszka Żymirskiego w Klembowie (Adrianna Brodowska, Izabela Romanik i Bartłomiej Gzowski), III miejsce uczniowie Gimnazjum w Postoliskach.

Dla nas, uczniów było to wspaniałe przeżycie. Jeszcze długo będziemy z uśmiechem na ustach spoglądać na dyplomy i nagrody zdobyte ciężką pracą.

 

Opracowała: Adrianna Brodowska, uczennica klasy IIIc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.