Międzynarodowa Olimpiada Sportowa

W ostatni weekend maja (30.05 – 01.06) w Zespole Szkół w Klembowie odbyła się Międzynarodowa Olimpiada Sportowa, w której gościli uczniowie z Trok na Litwieoraz  dzieci z Międzynarodowej Szkoły Meridan International School. Impreza objęta była patronatem Starosty Wołomińskiego, Wójta Gminy Klembów i LGD „Równiny Wołomińskiej”. Celem olimpiady było:

6694– propagowanie różnych form aktywności ruchowej;

– tworzenie warunków sprzyjających spontanicznej i zorganizowanej aktywności ruchowej dzieci;

– zachęcenie dzieci do czynnego udziału w grach i zabawach ruchowych;

– integracja środowiska uczniów poprzez współpracę i rywalizację sportową;

– przygotowanie dzieci do pełnienia roli kibica i zawodnika;

– integracja uczniów szkół podstawowych.

6701Program imprezy był bardzo bogaty i różnorodny, poza zmaganiami sportowymi skierowany również na rekreację i wypoczynek uczniów.  Pierwszego dnia odbyło się spotkanie integracyjne uczestników olimpiady. Po zwiedzeniu rezerwatu „Dębina” oraz przejściu ścieżką edukacyjną wszyscy uczestnicy bawili się w gry i zabawy muzyczne, prowadzone przez animatorkę, przy ognisku. Drugiego dnia odbyły się rozgrywki sportowe na boisku „Orlik” w Ostrówku (poprzedzone  były występami młodych karateków ze Szkółki w Radzyminie). Zwycięzcami okazali się uczniowie Meridan School, II miejsce zajęli uczniowie ZS w Ostrówku, III miejsce uczniowie ZS w Klembowie a IV uczniowie z Litwy. Mecze zostały rozegrane pod czujnym okiem sędziego Mirosława Markowskiego. Rolę komentatora pełnił dziennikarz „Radia Kolor”.

W tym dniu zorganizowany został słodki poczęstunek oraz grochówka zasponsorowana przez Towarzystwo Sportowe „Dębina”,

Po oficjalnym wręczeniu pucharów, dyplomów i medali przez Wójta Gminy Klembów Kazimierza Rakowskiego oraz Dyrektora Zespołu Szkół w Klembowie   Andrzeja Olszewskiego  wszyscy uczestnicy olimpiady zwiedzili Stadion Narodowy w Warszawie, ze szczególnym uwzględnieniem ekskluzywnej trasy stadionu.

Ostatni dzień olimpiady upłynął uczestnikom na basenie pływackim w Wołominie. Po obiedzie nadszedł czas na uroczyste zakończenie Międzynarodowej Olimpiady Sportowej oraz pożegnanie uczestników imprezy.

 

Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie w przygotowaniu olimpiady Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Klembowie, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Klembowie, gronu pedagogicznemu ZS w Klembowie, doktorowi Michałowi Kundziołce za opiekę medyczną, prezesowi oraz uczestnikom AMP  za aktywny udział na murawie szkolnej , a także  p. Marzenie Adamczyk za rozkręcanie zabawy.

Opiekunowie olimpiady:

Danuta i Krzysztof Dołowy

Aneta Parzych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.