Wycieczka na Podlasie

Wczesnym rankiem, w strugach deszczu, z małym opóźnieniem zapakowaliśmy się do autokaru.

6594Po dwóch godzinach jazdy dotarliśmy do Tykocina,Miasteczka bajeczki, jak nazwała  je Agnieszka Osiecka.Powitał nas przewodnik, oprowadzający nas na trasie całej wycieczki. Byliśmy na rynku tykocińskim z pomnikiem Stefana Czarnieckiego,  na osi którego znajduje się m.in. barokowy kościół pod wezwaniem św. Trójcy zbudowany w połowie XVIII wieku oraz alumnat czyli dom weteranów wojennych z XVII wieku. Zwiedziliśmy również synagogę tykocińską wybudowaną w roku 1642.

Po wyjeździe z Tykocina na chwilę zatrzymaliśmy się w Sanktuarium Matki Bolesnej w Świętej Wodzie oraz w Kościele Rzymskokatolickim pw. Świętej Rodziny w Czarnej Białostockiej z oryginalnym wystrojem wewnętrznym (drewno i poroża).

6592Kolejnym etapem naszej wycieczki był Szlak Rękodzieła Ludowego Podlasia, na którym  poznaliśmy unikalne ginące rzemiosło oraz warsztaty twórców. W Czarnej Wsi Kościelnej uczestniczyliśmy w warsztatach prowadzonych przez kowala i garncarza, w Lapczynie przez łyżkarza, a w Janowie przez tkaczkę. Na koniec skierowaliśmy się na tzw. Szlak tatarski . W meczecie w Bohonikach miejscowy imam zapoznał nas z głównymi zasadami religii muzułmańskiej.

W Białymstoku Mc Donalds . Do szkoły wróciliśmy o dziewiątej, gdzie przywitały nas mazowieckie komary.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.