Pippi Pończoszanka – nasza koleżanka

DSCN1186Tuż po Dniu Kobiet – 9 marca – w Szkole Podstawowej w Starym Kraszewie odbył się turniej międzyszkolny zatytułowany „Pippi Pończoszanka – nasza koleżanka”. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Klembów, który ufundował nagrody .

W szranki z twórczością szwedzkiej powieściopisarki Astrid Lindgren stanęły trzyosobowe drużyny z Klembowa, Krusza, Ostrówka i Starego Kraszewa. W sześciu konkurencjach zawodnicy musieli wykazać się szczegółową znajomością największych i najpopularniejszych powieści dla dzieci tj. „Pippi Pończoszanka”, „Dzieci z Bullerbyn”, „Emil ze Smolandii”, „Ronja, córka Zbójnika” czy „Bracia Lwie Serce” oraz ich filmową i teatralną adaptacją. Nad przebiegiem turnieju czuwała sama bohaterka – Pippi Lanstrump oraz jury. Poza inteligencją liczył się także spryt i szybkość … zwłaszcza przebranych na tę okazję Pippi Pończoszanek.

Okazało się, że na naszych zawodników można polegać jak na Zawiszy. Po zaciętej walce, drużyna w składzie : Mateusz Pawelec (kl. VI), Iga Rakowska (kl. V), Kacper Przybyło (kl. IV) zajęła zaszczytne II miejsce.

M. Sztajerwald

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.