Dzień Wiosny

1Dnia 21 III 2016 r.

Samorząd Szkoły Podstawowej z Klembowa pod opieką p. Danuty Dołowej i p. Doroty Gołębiewskiej zorganizował konkurs na najładniejszą marzannę. Wszyscy uczniowie włożyli bardzo dużo wysiłku w wykonanie klasowej marzanny. Wszystkie drużyny egzekwo zdobyły I miejsce i zostały nagrodzone lizakami.

Tego dnia do Zespołu Szkół w Klembowie zawitali tancerze z Teatru Narodowego. Ich wizyta miała przybliżyć uczniom balet jako dziedzinę sztuki oraz rozbudzić zainteresowanie baletem, zapoznać uczestników z historią tańca, z podstawowymi terminami baletowymi oraz technikami tanecznymi. Omawiane zagadnienia zostały zilustrowane pokazem slajdów. W czasie pogadanki dzieci mogły zadawać pytania i dyskutować z prowadzącym. 

Tancerze zaprezentowali fragmenty baletów i spektakli tanecznych, m.in. białe adagio z „Jeziora łabędziego”, fragmenty „Czerwonego kapturka”, tańce ludowe i wybrane fragmenty z repertuaru współczesnego. Przeprowadzenie zajęć przez tancerzy i tancerki Polskiego Teatru Narodowego pokazały jak wiele potrzeba poświęcenia, aby realizować swoje hobby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.