„Ja czytam, ty czytasz, my czytamy”

z aparatu 15.06.2016 158Ja czytam, ty czytasz, my czytamy” z tym hasłem uczniowie Zespołu Szkół w Klembowie przystąpili do ogólnopolskiej akcji masowego czytania pt. „Jak nie czytam, jak czytam” . Dzień ten obfitował w same niespodzianki: uczniowie wzięli udział w wykonaniu wspólnego zdjęcia promującego czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży – książki. Następnie odbył się konkurs na najciekawsze przebranie za postać literacką oraz konkurs na ilustrację ulubionej książki. Kolejnym punktem programu stał się maraton czytelniczy oraz spotkanie dla klas I – III szkoły podstawowej z zaproszonymi gośćmi, w myśl zasady „Czytać każdy może”. Zwieńczeniem akcji było wykonanie przez uczniów plakatów, dlaczego warto czytać książki.  Najciekawszym punktem programu okazała się wizyta klasy I b szkoły podstawowej w Urzędzie Gminny Klembów, podczas której wójt – Rafał Mathiak wraz z pracownikami zaczarował maluchów fragmentami „Pippi Pończoszanki” Astrid Lindgren.Gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz wszystkim klasom, które wzięły aktywny udział w akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam” a w szczególności klasie III, V oraz I a i I b.

Opracowała  M. Sztajerwald

Wyniki konkursu na najciekawsze przebranie za postać literacką:

Kategoria klasy I –III

I miejsce

Patryk Gronek (kl. I b) – murzynek Bambo

Łukasz Zych ( kl. II b) – Piotruś Pan

II miejsce

Tomasz Kaza (kl. II a) – kot w butach

Michał Białek (kl. II a) – Jonatan z „Braci Lwie Serce”

III miejsce

 Piotr Staniszewski (kl. II b) – kapitan Titanica

Kategoria klasy IV – VI

I miejsce

Amelka Czyżewska (kl. IV) – Pippi Lanstrump

II miejsce

Jakub Antczak (kl. V) – Harry Potter

Kategoria klasy I – III gimnazjum

I miejsce

 Mikołaj Gancarz (kl. I b) – Ania z Zielonego Wzgórza

II miejsce

 Bartek Jędrzejewski ( kl. II a) – żółw Franklin

III miejsce

 Kacper Nagraba (kl. I b) – doktor Paj – Chi – Wo z „Akademii Pana Kleksa”

Wyniki konkursu plastycznego:

Kategoria klasy I –III

I miejsce

Michał Siedziewski (kl. I b)

II miejsce

 Wiktor Buta (kl. I b), Łukasz Biernacki (kl. II a), Oliwia Ciecierska (II a) , Piotr Staniszewski (kl. II b)

III miejsce

 Julia Ściborowska (kl. II b), Michał Białek (kl. II a), Jakub Roguski (kl. II a) i Natalia Laskowska (kl. I a)

Kategoria klasy IV – VI

Wyróżnienie

 Julia Roguska i Arkadiusz Woźniak (kl. V)

Kategoria klasy I – III gimnazjum

I miejsce 

Aleksandra Sieradzka (kl. I a)

II miejsce

Magdalena Graczewska ( kl. II c)

III miejsce 

Julia Skibowska (kl. I a)

Opracowała  M. Sztajerwald

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.