„Kolędowanie”

W naszej szkole odbyło się niezwykłe spotkanie, które połączyło dzieci i dorosłych, wspólnym i radosnym śpiewaniem kolęd. Wydarzenie miało miejsce 9 stycznia 2017 roku o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej w Klembowie. Na spotkanie przybyli goście z okolicznych szkół naszej gminy oraz Siostry Miłosiernego Jezusa. Spotkanie rozpoczął występ pt. „Jasełka w mieście” w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówka. Następnie wszyscy goście mogli wysłuchać dwóch kolęd: „Przybieżeli do Betlejem” oraz „Wśród nocnej ciszy” zagranych na trąbce przez Nikodema Baranskiego, ucznia ZS z Ostrówka. Uczniowie klasy drugiej z ZS w Ostrówku, uczniowie ZS w Klembowie oraz Siostry Miłosiernego Jezusa zaszczycili nas śpiewem znanych kolęd i pastorałek. Teksty kolędy były wyświetlane z rzutnika, więc widzowie mogli przyłączyć się do wspólnego kolędowania. Na zakończenie dyrektor szkoły p. Andrzej Olszewski wręczył wszystkim uczestnikom słodką niespodziankę i zaprosił do wszystkich na czerwony barszcz z uszkami. Radosne śpiewanie kolęd jest tradycją w naszych domach i zostało wpisane w naszą tradycję szkolną. Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznym Kolędowaniu i ponownie zapraszamy w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.