„Tobie książko przyrzekamy…”

Ostatnio w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej. Z tej okazji uczniowie klasy szóstej wystawili przedstawienie teatralne pt. „Wiedźma Multimedia”. Spektakl miał na celu zwrócenie uwagi uczniów klas 0 – III na problem zanikającego czytelnictwa oraz wszechobecnej i ciągle rozwijającej się techniki multimedialnej.
W tym dniu naszą szkołę nawiedziły postacie z ulubionych bajek : Piraci, Baba Jaga z kotem i sową oraz Jaś i Małgosia. Bohaterowie poczytnych bajek musieli stoczyć walkę z Wiedźmą Multimedią oraz z wirusami. Jak to w bajkach bywa wszystko skończyło się happy endem. Uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą stanęli do castingu na majtka do statku pirackiego kapitana Sztorma. Szczotki i mopy paliły się wszystkim w rękach, pokład błyszczał od czystości … W nagrodę każdy z pierwszaków nie tylko został członkiem pirackiej łajby, ale także dostąpił do uroczystości ślubowania i pasowania na czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.