Konkurs czytelniczy

W 100. rocznicę urodzin Miry Jaworczakowej – autorki książek dla dzieci – w Gminnym Ośrodku Kultury w Klembowie odbył się konkurs czytelniczy na szczeblu gminnym. Uczestnikami byli uczniowie klasy IV, którzy musieli wykazać się szczegółową znajomością lektur szkolnych, tj.:„Jacek, Wacek i Pankracek” oraz „Oto jest Kasia”. Do konkursu przystąpiło 16. czwartoklasistów, w tym 5 uczennic z naszej szkoły. Okrągła rocznica urodzin pisarki okazała się dla naszej szkoły szczęśliwa. Lauretką konkursu czytelniczego została Alicja Wydryszek, II miejsce (exe aequo) zajęła Marysia Franczak, zaś jedno z wyróżnień powędrowało do Kingi Góreckiej. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz piękne wydanie książkowe ufundowane przez Gminną Bibliotekę w Klembowie – organizatora konkursu.

Wszystkim uczestkim serdecznie gratulujemy!