Wizyta strażaków

Kiedy będę duży zostanę strażakiem, bo jestem fajnym, odważnym chłopakiem…”

17 października, w środę Nasze przedszkole odwiedzili tatusiowie Igora i Miłosza, którzy przygotowali dla wszystkich przedszkolaków spotkanie o charakterze edukacyjnym pt.” Poznajemy zawód strażaka.
W czasie wizyty strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem procedur, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną oraz utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Przedszkolaki miały nawet okazję usłyszeć dźwięk syreny strażackiej oraz śledzić komunikaty przekazywane przez strażaków za pomocą radiotelefonu. Panowie przybyli do Nas wraz ze współpracownikami – wozem strażackim należącym do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej mieszczącej się w Dobczynie. Pojazd wzbudził największe zainteresowanie wśród dzieci! Przedszkolaki miały możliwość podziwiać z bliska wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Bardzo miłym akcentem spotkania był słodki poczęstunek przygotowany przez strażaków dla dzieci oraz plakietki z napisem Mały Strażak.
Serdecznie dziękujemy Panom: Rafałowi Śmietańskiemu oraz Kamilowi Szymborskiemu za poświęcony czas i zaangażowanie. Przypominamy, że inspiracją do wspólnych działań na płaszczyźnie rodzice – przedszkole jest jeden z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2018/2019 tj. kształcenie zawodowe oparte na ścisłej współpracy z pracodawcami. Rozwój doradztwa zawodowego.
Opracowała
Justyna Sokołowska