Osiągnięcia uczniów

Sukces Oliwii

20161025_105722Rozwijając talenty naszych uczniów przygotowujemy wychowanków do różnorodnych konkursów szkolnych, gminnych,  powiatowych  i ogólnopolskich. Wyróżnić, tu należy ogólnopolską kampanię profilaktyczno – edukacyjną Zachowaj Trzeźwy Umysł”.  Uczniowie naszej szkoły od kilku lat biorą udział w konkursach wymienionej kampanii. Corocznie zdobywają w tych konkursach ciekawe nagrody. W minionym roku szkolnym wychowankowie brali udział w konkursie plastyczno – literackim pt. „Pod dobrą opieką”.  Uczniowie  mieli szansę wykazać się talentem, pomysłowością i kreatywnością w interpretacji tematu. Dla wielu z nich – zarówno dla najmłodszych dzieci ze szkoły podstawowej, jak i młodzieży gimnazjalnej – była to okazja, by odpowiedzieć sobie na pytanie, czym są opiekuńcze skrzydła rodziców, ale też na czym polega dbałość, pielęgnacja, ochrona. Uczniowie w pracach plastyczno – literackich podejmowali tematykę rodzicielskiej troskliwości i opieki. Inni, starali się ukazać, że dobra opieka to umiejętność nie tylko zarezerwowana dla rodziców czy dziadków. 20161102_140711Biorący udział w konkursie uświadomili sobie, że każdy z uczniów może być troskliwym opiekunem słabszych, potrzebujących czy chorych. Udział w konkursie zakończył się zdobyciem nagrody głównej. W październiku 2016 roku Oliwia Załuska- uczennica klasy VI szkoły podstawowej zdobyła główną nagrodę za udział w konkursie „Pod dobrą opieką”. Był to rower, kask oraz kamera sportowa. Uroczystość wręczenia wygranej miała miejsce podczas  Wielkiego Finału kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, który odbył się w Centrum Olimpijskim w Warszawie.
Ponadto nagrodzeni zostali inni uczniowie, a nagrodami były książki.

Wśród uczniów, którzy otrzymali nagrody książkowe byli :
Iga Rakowska – uczennica klasy VI,
Natalia Biernacka uczennica klasy VI,
Arkadiusz Woźniak
– uczeń klasy VI.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Sukces Ady

Mamy finalistkę IX OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ”

Uczennica kl. I c naszego gimnazjum Adrianna Godlewska, zakwalifikowała się do finału konkursu polonistycznego organizowanego przez Centrum Edukacji Humanistycznej „Logos”.

25 kwietnia br. odbył się rozstrzygający  finał w budynku PAN w Warszawie -współorganizatora III etapu zmagań z poprawnością językową uczniów gimnazjum z całej Polski.

Gratulujemy Adriannie sukcesu – tytułu finalistki, i życzymy kolejnych udanych startów!


Sukces Kasi

635315 czerwca 2012r. w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II miała miejsce uroczystość wręczenia nagród laureatom XXII Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadanie olimpijskie. Młodzi pisarze nadesłali w sumie 431 opowiadań (222 ze szkół podstawowych i 209 z gimnazjów).

Konkurs ma najdłuższą tradycję we współczesnej kulturze olimpijskiej. Jest też najstarszym w Rzeczypospolitej konkursem na utwór prozatorski cieszący się zainteresowaniem od ponad dwudziestu lat.

W gronie laureatów znalazła się uczennica naszego gimnazjum Katarzyna Kufel, nagrodzona za opowiadanie pt. ”Mile chwały”.

Gratulujemy Kasi i czekamy na powtórkę za rok.


Sukces Oli

W Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II 15 czerwca br. odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom 20. Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadania olimpijskie. W tym roku nadesłano na konkurs 350 opowiadań (w tym 153 ze szkół podstawowych i 197 z gimnazjów).

DSC01884 DSC01898 DSC01902

Aleksandra Syrówka, uczennica naszego gimnazjum, została laureatką za opowiadanie  pt.  „Niebiański mecz”.

Podczas uroczystości uczestnikom międzynarodowego konkursu pt. „Sport i literatura” 2009 wręczone zostały Trofea i Dyplomy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Konkurs im. Jana Parandowskiego (organizowany przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki) został w ubiegłym roku uznany przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski za jedną z najlepszych na świecie inicjatyw edukacyjnych organizowanych przez narodowe komitety olimpijskie.